Pluto is a planet! Томоми Адачі, Ханна Сільва і летючий хор



Pluto is a planet!
Томоми Адачі, Ханна Сільва і летючий хор
голос, електроніка

Музична програма нової серії "Архітектури голоси" відкриється виступом Томоми Адачі і Ханни Сільви - сольними та дуэтными творами для голосу, електроніки і жестів.

Спільна робота японського композитора і британської письменниці радикально поєднує декламацію (spoken word) та експериментальну музику, звукову поезію і технології. Це інтенсивний вокальний, або навіть голосової, перформанс, концептуализированный і одночасно дуже фізіологічний.

Заголовне твір програми - Pluto is a Planet! - дует для двох голосів і двох інфрачервоних сенсорних сорочок, оригінальної розробки Адачі. Це дуже свіжа робота: вперше вона була показано в тур по Великобританії в травні 2018 року.

У Києві Томоми раніше не виступав, і щоб почути (хоча б фрагментами) одну з його найвідоміших робіт - хоровий цикл Yo, записаний з Tomomi Adachi Royal Сһогиѕ для лейблу Tzadik, Вухо запропонував йому провести невеликий вокальний майстер-клас для місцевих музикантів і перформерів. Результат цього майстер-класу також буде представлений на концерті в Весельном центрі Інституту Фізкультури (іншими словами - в тренажерному залі залі для веслярів-академістів).

Тема цього випуску Архітектури голоси позначена як "міські води", в інших концертах і перформансах серії - голоси птахів і перлинні ванни у Київській водогрязелікарня, італійські пісні про море у Вантажному порту, річка Лета, карта виходу з тіла міста і АСМР-конференція про доступ до води від молодих київських художників.

---

Томоми Адачі - виконавець і композитор, саундпоэт, винахідник інструментів і візуальний художник. Власні твори для голосу та електроніки, композиції для камерних ансамблів і музикантів-аматорів, імпровізаційну і сучасну класичну музику Адачі виконував по всьому світу - включаючи, наприклад, такі майданчики як Tate Modern, Центр Помпіду, Walker Art Center, фестивалі Maerzmusik і Poesiefestival Berlin.

Версатильность Адачі легко зрозуміти вже з того списку тем і об'єктів, з якими він працює, - від саморобних інструментів і апаратних інтерфейсів, до нейросинхронизации, штучного супутника і 3D-друку. Твіттер-тексти і паранормальні явища теж ставали предметом музичних пошуків. Композитор називає себе єдиним виконавцем звуковий поезії в Японії - або принаймні першим виконавцем (точка відліку - його японська прем'єри «Ursonate» Курта Швиттерса в 1996 році). Роботи Адачі виходили на лейблах Tzadik, Omegapoint і naya records.

Ханна Сільва - письменниця і перформерка, відома своїм новаторським підходом до роботи з формою, голосом і мовою. Її сольні виступи поєднують поезію і розширені вокальні техніки; свою роботу вона називає звуковим дослідженням значення і сенсу.

Остання сольна програма Сільви - Schlock! - зрощує "П'ятдесят відтінків сірого" з романом Кеті Акер, відзначаючи "слизькість слів, винайдених заново так, щоб ні одне з них не відчував себе в безпеці" (The Guardian). Інша програма Сільви - Total Man - потрапила в шорт-лист премії Теда Хьюза; поетична збірка Forms of Protest (Penned in the Margins) був високо оцінений журі Forward Prizes.

Матеріали про Ханне виходили в журналі Wire і на BBC Radio 3, в травні 2018 лейбл Humankind випустив її дебютний реліз - Тalk in a Bit.


Де та коли: