Остання столиця УНРДо сторіччя Української революції Кам'янець-Подільський знову стане столицею УНР.

 

Фестиваль військово-історичної реконструкції "Остання столиця УНР 2019" ( "Остання столиця УНР 2019") присвячений драматичним подіям 1919 року, коли місто Кам'янець-Подільський ненадовго став тимчасовою столицею Української Народної Республіки. Силами реконструкторів захід наближає нас до того героїчного періоду.

Останнім часом "Остання столиця" проходить у форматі музейно-освітнього заходу. Головним едементом є реконструкція вуличного бою між військами УНР і більшовиками. Реконструктори з різних куточків України, зокрема Львова, Києва, Чернігова, Тернополя, Хмельницького відтворюють бій в Старому місті, на площі Вірменський ринок.

Також в програмі - екскурсії по табору учасників фестивалю в Старому замку, фотосесії з реконструкторами. Лектори фестивалю розповідають маловідомі факти про цей період.

Зазвичай концепція фестивалю "Остання столиця УНР" передбачає видовищні заходи в Старому місті. У меморіальних та батально-історичних дійствах, насичених автентичними деталями, широко висвітлюються всі аспекти військового мистецтва, військового побуту, тактики, одностроїв, зброї і спорядження армії УНР. В яскравих образних формах віддають данину нашим предкам, які під різними прапорами і з різними різні ідеологічними поглядами, кожен по-своєму відстоював право на майбутнє народу.

Офіційний сайт фестивалю: Остання столиця УНР


Де та коли: