Всюди одинПостановка - Михайло Резнікович

Сценографія, костюми – Олена Дробна

Режисер – Дмитро Морозов

Композитор – Олександр Шимко

Балетмейстери – Ольга Голдіс, Максим Пекний

Звукорежисер – Алла Муравська

Відеопроекція – Олексій Рабін, Андрій Рябін

Редагування тексту – Тетяна Моцар

Помічники режисера – Андрій Заболотний, Олена Шмиріна

Щедра й невичерпно родюча українська земля подарувала загальнолюдського сузір'я геніїв незгасаючий Світоч - Тараса Шевченка, Тираноборца і Пророка, Речника волі, який поставив на сторожі біля своїх земляків, "рабів німих", вогненне слово, а в "Заповіті" дав їм заклик: "Кайдани порвіте! ".

Небагато з тих, кому випало безсмертя, здобули його такою дорогою ціною, як Тарас Шевченко. Доля не шкодувала для нього найжорстокіших випробувань і страждань. Прожив Шевченко лише 47 років, з них двадцять п'ять - у кріпосному рабстві, десять - в солдатчине і посиланням. А решта – воюючи із нестатками, хворобами, плекаючи нездійснену мрію про створення сімейного вогнища, елементарного затишку у власному будинку – маленькій хатині на батьківщині.

У нинішньої театральної трактуванні, всупереч багаторічним хрестоматійним, заїждженим деклараціям і уявленнями, гармонійно переплітаються багато мотиви життя Поета і Художника: творчість, любов, розчарування, каяття, ненависть, здивування, популярність і забуття, прагнення осягнути все і вся...

«...Вистава про долю талановитого чоловіка, який потрапив під жорна системи. З одного боку, вона викувала його талант, з іншого – понівечила його життя. Це і Шевченко, і не Шевченко, не тільки Шевченка.
В основі - всі тексти, усі вірші Т. Г. Шевченка та спогади про нього. Але він був дуже різним. І слабкою, і сильною, і добрим, і несправедливим.
Ми взяли лише одну складову його особистості, перш за все, дарування, тому важко наполягати на повній правдивої ідентичності характеру. Це, швидше, легенда про Шевченка. Хоча і заснована на фактах його життя.
Легенда про дуже талановиту людину, життя якої була зруйнована системою. Він багато знав, відчував і заслуговував більшого людського щастя, але не збулося.
...У кожного свій Шевченко, як і у кожного - свій Пушкін. У нас – ТАКИЙ!..»


Де та коли: