День святого Мартина у МукачевіДень святого Мартина у всьому світі відзначають 11 листопада. На Закарпатті це не тільки один з найбільш шанованих святих, але й небесний покровитель міста Мукачева. У Кафедральному соборі Св. Мартіна вранці 11 листопада завжди проходить святкова меса за участю всіх священиків Мукачівської єпархії.

У дні святкування на площі Миру зазвичай працює святковий ярмарок до Дня святого Мартіна. Кращі винороби Закарпаття представляють свої вина. Крім того, в центрі Мукачева свою продукцію пропонують і кращі бджолярі, а також кондитери. Традиційно печуть домашню картоплю і шашлик.

Урочисте відкриття Дня святого Мартина відбувається в центрі міста. По вулицях Мукачево проходить дитяче хода з ліхтариками. Також влаштовується театралізоване дійство, яке переказує легенду про святого Мартіна, у тому числі найвідоміший її епізод, коли Мартін відрізав частину свого плаща і віддав бездомному, щоб той зігрівся. На території фестивального містечка в парку Перемоги проводиться лицарський турнір, а також показові постріли з середньовічних гармат.


Де та коли: