Виставка Грейсона Перрі «Марнославство дрібних відмінностей»



Запрошуємо вас на виставку робіт Грейсона Перрі, переможця премії Тернера, одного з найяскравіших художників сучасної Британії. Виставка триватиме з 16 лютого по 22 березня в ІЗОЛЯЦІЇ (м. Київ).

Цим заходом ми розпочинаємо рік святкувань 25-ої річниці своєї роботи в Україні (вхід вільний).

«Марнославство дрібних відмінностей» – це серія із шести великих гобеленів, що досліджує смаки та соціальні класи у Великобританії. Натхненні гравюрами «Історія марнотрата» художника Вільяма Хогарта, що доповнять київську експозицію, гобелени зображують життя вигаданого персонажа Тіма Рейквелла, від його народження крізь підлітковий та дорослий вік до передчасної смерті у автокатастрофі. Роботи насичені змістом і кольором, а також містять екстравагантні деталі із життя Великобританії: від дизайну інтер’єрів до британської кухні, політичних протестів та пліток з життя селебріті.

Виставку супроводжуватиме насичена освітня програма: покази документальної стрічки «Питання смаку із Грейсоном Перрі», у якій художник подорожує містами Великобританії і досліджує поняття смаку та його різноманіття. А щосуботи із 15:00 до 17:00 гості зможуть прослухати серію захопливих лекцій про різні аспекти творчості художника, спеціально розроблених освітнім партнером виставки – «Культурним Проектом».

Звертаємо вашу увагу, що 16 лютого вхід на виставку відбуватиметься за запрошеннями.

Для докладнішої інформації відвідайте наш веб-сайт: https://goo.gl/cHKYYe

Освітня програма в рамках виставки Грейсона Перрі та Вільяма Хогарта (реєстрація за посиланням: https://culturalproject.org/courses/grayson-perry)

18.02 (субота)
15:00 - 17:00
Лекція: Творчість Грейсона Перрі: літопис сучасного суспільства

Анонс:

Переможець найпрестижнішої премії в сфері сучасного мистецтва - Turner Prize британський художник Грейсон Перрі відомий, в першу чергу, зверненням до таких забутим і несучасним медіа як кераміка і гобелени. Однак, з їх допомогою художник піднімає гострі і актуальні питання, говорить про сучасність, яскраво описуючи побут, звичаї, страхи і мрії своїх сучасників.

Лектор:

Катерина Філюк, куратор і художній критик. Вона є директором Dymchuk Gallery (Київ) та керівник проекту Кураторської Програми з Наукових Досліджень в Східній Європі. Живе і працює в Києві і Амстердамі.

Лекція читатиметься російською мовою.

25.02 (субота)

15:00 - 17:00

Експертна екскурсія виставкою

Проводить: Тетяна Жмурко, мистецтвознавець, старший науковий співробітник дослідницького відділу мистецтва XX–XXI століття Національного художнього музею України.

4.03 (субота)

15:00 - 17:00

Дискусія: Мода і смак класів Британії та України через призму сучасного мистeцтва

Анонс:

Аналізуючи гобелени Перрі, роботи інших митців та феномени популярної культури, в ході дискусіі учасники обговорюватимуть наступні питання: Як мода і смак пов'язані з класами в сучасній Британії та Україні. Чи існують класи в суспільстві? Природні вони або штучні? Як і ким підтримується класова система? Чи можливий перехід з одного класу в інший, тобто чи існує класова мобільність? Відображення класовості в моді - яких коді потрібно дотримуватися для того щоб бути «своїм»? Чи можливо цьому навчитися?.

Учасники:

Надія Чушак, антропологиня, дослідниця культури пам'яті, ностальгії та пост-соціалізму. Квір-активістка. Працює координаторкою правозахисної програми Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA

Дар’я Посреднікова, випускниця КНУ ім. Т.Г.Шевченка та London College of Fashion, проектний менеджер в сфері моди. Розглядає для себе моду як лабораторію, в якій відбуваються дослідження, експерименти і нові відкриття.

Модератор: Ганна Васик, кандидат філософських наук за спеціальністю філософська антропологія та філософія культури, керівник програм PinchukArtCentre.

11.03 (субота)

15:00 - 17:00

Лекція:

Басейн (без води): творчість молодих британських художників (YBA)

Анонс:

Назва лекції запозичена з твору британського драматурга Марка Равенхілла «Басейн (без води)». У цій п’єсі автор на прикладі існування групи художників розкриває механізми, що діють у світі сучасного мистецтва та які він пов’язує з ідеєю успіху та заздрістю колег «по цеху». Марк Равенхілл, що народився в Англії у 1966 році, був добре знаний із мистецькими процесами, що відбувалися у країні на межі 1980-х – 1990-х рокі – періоду оформлення цілого покоління митців, переважно вихідців із коледжу Голдсміт, у поняття YBA (або Britart) – молодих британських художників, що заявили про себе чередою радикальних та контроверсійних виставок. У лекції мова піде про мистецькі практики цих художників, а також їхні виставкові проекти, що дозволили їм заявити про себе.

Лектор:

Тетяна Кочубінська, куратор національніх виставок PinchukArtCentre та науковий консультант дослідницького відділу.

Лекція читатиметься російською мовою.

18.03 (субота)

15:00 - 17:00

Лекція: "Творчість Вільяма Хогарта. Початок золотого століття англійського живопису.”

Анонс: Якщо англійська словесність століттями займала одне з перших місць, із зображальністю тут довгий час було дещо інакше. XVIII століття змінює картину, і перше з ряду блискучих імен тих часів, - Вільям Хогарт. Цей художник не тільки мислив по-новаторському, створивши і реалізувавши ідею розповіді в картинах (свого роду, прообраз коміксів), але і став одним з кращих колористів всіх часів.

Лектор:

Наталья Романова, старший викладач Національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенко-Карого та викладач Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.

Лекція читатиметься російською мовою.


Де та коли: