Дванадцята ніч, або як собі хочете



Пустотлива комедія
Вистава на дві дії
Прем'єра 18 березня 2017 року

У цій пустотливий і кумедній історії з веселими розіграшами і зухвалими витівками, всі мріють про кохання, але, як часто буває, пристрасно закохуються зовсім не в того, хто готовий відповісти тим самим. Низка інтриг та перевдягань, відвертих зізнань та безглуздих дуелей насамкінець завершується найнеймовірнішим чином – перед коханням руйнуються всі перепони, а рідні, що здавалося втрачені назавжди, несподівано знаходяться.
Юна Віола рятується с затонулого корабля на березі Іллірії. Дівчина впевнена, що її брат-близнюк Себастьян загинув у хвилях. Вона переодягається в чоловічий одяг і під ім'ям Цезаріо наймається в слуги до князя Орсіно, в якого закохана. Ось тільки Орсіно пристрасно кохає графиню Олівію та марно домагається руки неприступної красуні. Прихильності Олівії домагаються також невдаха-наречений – лицар Ендрю та пихатий ханжа Мальволіо. Саме навколо них і плетуть свої інтриги й влаштовують розіграші хитромудрий пияк сер Тобі та спритна авантюристка Марія в компанії з блазнем Фестом.
Герцог Орсіно безмежно довіряє юному слузі і посилає його залагоджувати свої любовні справи. Олівія, не підозрюючи, що Цезаріо – дівчина, з першого погляду закохується в юного посланця. Починається низка непорозумінь і все заплуталося б остаточно, якби не несподівана поява брата-близнюка Віоли Себастьяна ...
Одна з найвеселіших комедій Шекспіра, повна жартів і життєствердного оптимізму, була написана у 1601 році. Названа вона на честь Дванадцятої ночі, якою закінчувалося в давнину найголовніше, найсвященніше і наймогутніше зимове свято Йоль – свято середини зими. Дванадцята ніч – це ніч народження нового року, нового життєвого циклу. В дванадцяту ніч брами світів відкриті, і всі їхні мешканці збираються разом, щоб веселим бенкетом вітати нове життя. Вважається, що це найбільш мирний час в році, коли навіть злі духи гідні поваги, привітання і святкового частування.
Сучасний переклад комедії здійснив відомий український письменник Юрій Андрухович.
Постановка - засл. діяч мистецтв України, Лауреат державної премії України імені Тараса Шевченка Дмитро БОГОМАЗОВ, засл. артист України Андрій САМІНІН
Художник - Петро БОГОМАЗОВ
Хореограф - Олексій СКЛЯРЕНКО
Музичне рішення - Олександр БЕГМА
ДЕЙСТВУЮЩИЕ ЛИЦА И ИСПОЛНИТЕЛИ:

ОРСІНО, Князь Іллірійський – Макар ТИХОМИРОВ
ВІОЛА, юна жінка з Мессаліни, після кораблетрощі викинута на берег
Іллірії, де з’являється під іменем Цезаріо – Марія ЗАНИБОРЩ
ОЛІВІЯ, графиня з Іллірії – Анастасія ПУСТОВІТ
МАРІЯ, покоївка Олівії – Христина ЛЮБА
ПАН ТОБІАС РИГ, дядько Олівії – Олександр РУДИНСЬКИЙ
ПАН ЕНДРЮ ТРЯСОЩОК, приятель Пана Тобіаса – Павло ШПЕГУН
МАЛЬВОЛІО, слуга-розпорядник у домі Олівії – Олександр КОВАЛЬ
БЛАЗЕНЬ з дому Олівії – Олександр БЕГМА
ФАБІАН, мешканець дому Олівії – Михайло ДАДАЛЕВ
КУРІО, дворяни на службі у Князя Орсіно – Максим КИРИЧЕНКО
СЕБАСТЬЯН, брат-близнюк Віоли – Євген ГРИГОР’ЄВ
АНТОНІО, друг Себастьяна – Артем ШЕМЕТ
КАПІТАН, СВЯЩЕНИК, ОФІЦЕРИ, МОРЯКИ – Олександр БОНДАР, Максим КИРИЧЕНКО, Борис САВЕНКО


Де та коли: