Художник і гроші



ХУДОЖНИК І ГРОШІ.

Ми поговоримо на одну з найбільш «кулуарных» тим, які завжди обговорюються в закулісся майстерень. Про це постійно говорять між собою художники, галеристи та арт-дилери. З глядачами, такі питання не обговорюються, до тих пір, поки любитель мистецтва не перетворюється в покупця картин. Але будь-якому відвідувачу виставок цікаве питання, як оцінюється та чи інша робота?

Скільки заробляв Мікеланджело? Геній Джотто був геніальний у комерційних справах, як і в живописі, як таке можливо? Якими були гонорари Леонардо да Вінчі?

Ми обговоримо найбільш дискусійну тему в культурі: Потрібні художнику гроші?! Запитати про це, все одно, що говорити про проблему «художник і повітря»! Тим не менше існує два полярних думки:

Першого дотримуються ті, хто вважає гроші благом для мистецтва. Друге - ті, хто нібито вважає, ніби гроші - це зло. Однак і ті й інші не стануть заперечувати, що гроші, це показник затребуваності художника.

Як показати значимість твору? Якщо сприйняття мистецтва обмежена котируваннями «Кристис» і «Сотбис», є така оцінка об`єктивної?

Образотворче мистецтво - чи не єдина сфера, де закони шоу-бізнесу безпосередньо поки не діють. Який шлях потрібно пройти сучасному майстру, щоб цього художника почали купувати? Художник (на відміну від співака чи актора) виробляє якісь предмети. І їх можна продавати та перепродавати. Далі вибудовується низка дилерів і галеристів. Як це було раніше, і як відбувається тепер, про це наша розмова!

Вінсент Ван Гог. «Портрет доктора Гаше».
Бесіду веде мистецтвознавець Анна Владимирська.


Де та коли: