Future Perfect



Мистецький проект в рамках Фестиваль аудіовізуального мистецтва Тетраматика 2017
Future Perfect | Доконане Майбутнє

Ідея прогресу стала своєрідною релігією Нового Часу, яка освячувала невпинний екстенсивний рух до кращого Майбутнього. Образ останнього формувався у масовій свідомості у відповідності до намірів правлячої політичної еліти суспільства: чи то ідея Welfare State, чи то пак тисячолітній комуністичний рай. Позаяк, цементуючим елементом, спільним для різних проявів мета-наративу Прогресу, була віра в чарівну силу машини, яка зможе покращити не тільки економічні підвалини життя людства, але й сприятиме встановленню соціальної гармонії.

Криза та розпад СРСР позначила собою кінець індустріальної епохи як для України, так й для мешканців Львову зокрема. В умовах майже 30-річного пост-радянського періоду в якому зависло наше суспільство промислові зони українських міст зазнають процесів стихійної просторової та функціональної трансформації. В ході такого напівроспаду часто втрачаються ансамблі індустріальної архітектури - ці своєрідні монументи релігії Прогресу; з ними втрачається й частка історичного надбання, а через це й можливість критичного погляду на майбутнє, яке видається, ніби-то, доконаним.

***

Проект "Future Perfect | Доконане Майбутнє" присвячено дослідженню ідеології прогресу через звернення до конкретних міських локацій пов’язаних з індустріальною історією Львову. Проект складається з двох блоків.

В першу чергу увага буде зосереджена на декількох архітектурних об’єктах індустріальної історії Львову: залишках заводів, фабрик, депо, транспортних зон відчуження, закладах технічної освіти. Біля території кожного з цих об’єктів будуть розташовані портативні радіо-передатчики, які транслюватимуть у FM-діапазоні звукові твори підготовлені митцями спеціально для проекту "Future Perfect | Доконане Майбутнє". Прослухати ці радіо-трансляції можна буде за допомоги звичайних радіо-приймачів знаходячись лише поруч з локацією, у зоні дії передатчика. Таким чином буде створене своєрідне семантичне мереживо - звуковий радіо ландшафт, розподілений у міському середовищі.

Другу частину проекту складатиме робота з реконтекстуалізації простору URBAN бібліотеки. Публічна бібліотека буде не тільки інформаційним центром усього проекту, але буде переосмислена й вона сама - як феномен прогресу, своєрідний репозиторій знання та місце його виробництва, опосередковано пов’язане з підтримкою поведінкових патернів індустріального суспільства.

Програма проекту передбачає проведеня серії лекцій та дискусій з учасниками проекту.

Учасники проекту:
Юрій Булка (Львів)
ГФН (Галицький Фанкі Нойз) (Львів)
Роман Гук (Львів)
Олександр Єльцин (Київ)
Поліна Карпова (Харків)
Ларіон Лозовий та Павло Хайло (Київ)
Вікторія Сарангова (Берлін)
Дарина Фес (Київ)
Микита Філоненко (Харків)
Adam Frankiewicz (Варшава)
CHSZM (Харків)
John Object (Київ)
Hazslinszky Tam?s (Львів)

Куратори проекту: Антон Лапов та Настя Нечипоренко
Технічний директор: Максим Лосєв


Проект відбувається в рамках Фестиваль аудіовізуального мистецтва Тетраматика
Програма фестивалю:
http://tetramatyka.nurt.org.ua/програма

Партнери проекту: Перша Львівська Медіатека, Мистецьке об’єднання НУРТ / Art association NURT, Актовий зал Fredra.61, Lem Station, Jam Factory Art Center, Betalab, Львівський завод радіоелектроної медичної апаратури "РЕМА"

Технічний партнер - дистриб'ютор продукції XIAOMI у Львові (xiaomi.ua).

Інформаційний партнер: Львівське Радіо (Lvivske Radio)

Проект реалізується за підтримки Програми національних обмінів, що фінансується Європейським Союзом та національним фондом підтримки демократії


Де та коли: