Дивна місіс Севідж



Трагікомедія в двох актах.


Тривалість вистави 2 год 30 хв.

Автор: Джон Патрік

Прем'єра: 29 листопад 2009 року

Чи можна бути нещасним або щасливим, володіючи мільярдним статком?

Чи можуть незліченні гроші скрасити самоту, наповнити життя теплом і турботою близьких і рідних людей, дати можливість виповнитися заповітним бажанням?

І де в нашому цинічному світі, в якому шелест купюр (будь-якого кольору і гідності) став єдиною і незрівнянною музикою, відступає розум і вступає у всевладдя безумство?

Ставлячи подібні проблемні питання, автор «Дивною місіс Севідж» наділяє своє дітище - комедію (за чеховським принципом), - несподіваними, гостросюжетними, екстравагантними поворотами, з гротескної гостротою характерів, глибоким трагікомізмом, пронизливим ліризмом і в чомусь сентименталізмом (але аж ніяк не дешевої слезливостью).

Написана понад півстоліття тому, п'єса ця актуальна і сьогодні.

У чомусь зворушлива, відверто смішна, по-доброму наївна, вона зачіпає вічні проблеми протистояння добра і зла, милосердя та співчуття, пошуків сенсу життя в цьому «шаленому, шаленому, шаленому світі» (якщо згадати ще один зразок американської кінокласики).

Здається, що старше покоління глядачів, прихильників і шанувальників Театру ім. Лесі Українки із задоволенням згадає той, старий, добротний спектакль, і мимоволі порівняє його з сьогоднішнім, знайшовши свої достоїнства і в тому, і в іншому.

А молодь ... що ж, відкриє, можливо, для себе цю добру п'єсу (без участі «ментів», ділків криміналітету і інших усіляких «агентів безпеки») і полюбить героїв цієї в чомусь забавною, трохи сумною, але глибоко проникливої життєвої історії .

П'єса «Дивна місіс Севідж» має широко відому і прославлену всесвітню сценічну історію.

Написана Д. Патріком, американським драматургом і сценаристом, в 1951 році, вона з успіхом йшла на сценах багатьох театрів, в тому числі, і в СРСР, і назавжди залишилася і залишається на сьогодні неперевершеним еталоном драматургії.

Свого часу в Московському театрі ім. Моссовета, в виставі, поставленій чудовим режисером Л. Варпаховським, роль місіс Севідж грали три блискучі прими радянського театру і кіно, - Фаїна Раневська, Віра Марецька і Любов Орлова.

У Києві, в Театрі ім. Лесі Українки, в 1960-1970-і роки, зовнішність місіс Севідж не менше талановито був втілений Е. Опаловою і А. Ніколаєвої (з подачі режисера-постановника вистави Е. Митницького).

Режисер-постановник вистави - І.М. Дука
Сценографія - Е.В. Корчина
Музичне оформлення - Г.Н. Фількевіч


Де та коли: