Вело-турне трьома замками Мукачівщини



Середньовічні замки та палаци — більше, ніж просто резиденція правлячого князя або заможного барона. Їх можна порівняти з невеликим селищем за стіною, в якому одночасно жило велика кількість людей: аристократи, солдати, слуги, майстри. Під час облоги замок повинен був стати укриттям для селян, які живуть навколо.

Подорож по замках Закарпаття варто почати з санаторію "Карпати" в Мукачівському районі. П'ятикутний палац графів Шенборнів був побудований в 1890 р. в урочищі Берегвар (поселення "на берегах", в горах) в дусі романтизму з елементами англійської архітектури, за астрономічним принципом: 365 вікон (днів в році), плюс одне замуроване (на випадок високосного року), 52 кімнати (тижнів), 12 входів (місяців), а також 4 вежі (пори року). На башті встановлено дзвін, що б'є кожну годину, а також куранти і флюгери на шпилях. Палац-санаторій дуже легко знайти, найпростіше доїхати електричкою Львів-Мукачево до станції Карпати.

Наступну зупинку можна зробити в селищі Чинадієво, де розташований замок "Сент-Міклош". Двоповерхова будівля, побудована в XV столітті. бароном Переньи , з двома триярусними вежами, стінами товщиною в метр, великими підвалами і віконцями-бійницями служив для захисту не тільки сусіднього поселення, але і для неподалік розміщеного перевалу "Руські ворота". У давнину замок був добре захищене валами і ровами, а також річкою Латорицею. У замку можна оглянути історико-краєзнавчий музей і картинну галерею. Проводяться літературні та музичні вечори, фестивалі, пленери художників, і навіть шлюбні церемонії.

Однією з найдавніших українських фортець в Україні є відомий замок Паланок в Мукачево. Мукачівський замок – середньовічна фортеця, побудована для охорони і контролю торгових і військових шляхів. Фортеця виглядає як каскад терас з різноманітними спорудами – стінами, вежами, будинками – і складається з трьох частин – Верхнього, Середнього і Нижнього замків. Кожен з них був автономним і міг захищатися самостійно. Його стіни до цього часу зберігають чимало таємниць і легенд.


Де та коли: