Вистава «Гагарін і Барселона»



Київський академічний Молодий театр спільно з "Дзеркалом тижня. Україна" ініціювали проект "Про-ЗА-Театр". Його мета — популяризувати сучасну українську малу прозу на сценічних майданчиках. І не тільки у форматі етюдів, фрагментів, окремої вистави, а й широкого кола інших заходів.
Однією з важливих подій проекту має стати прем’єра вистави «Гагарін і Барселона», яка презентувати малу українську прозу у студійному, експериментальному форматі.
За кожним вікном прихований свій власний космос.
…Щоб Гагарін та Барселона хоча б на мить стали щасливими в реальності, а не лише в мріях, йому доведеться викрасти літак…
…Щоб зрозуміти наскільки він любить свого сина, Брохоль зречеться власних принципів. В цій справі не обійдеться без котлет, відбивних та бабусі…
…Щоб з’ясувати, кого Анна-Марія з них двох кохає насправді, вона запросить Аліка та Друга до себе у ванну…
…Щоб стати раз і назавжди справжнім чоловіком, Олюсь зіштовхнеться з потойбічним. Наречена викраде того, хто за наказом тамади, мав викрасти її…
…Щоб нарешті пробачити своїй мамі та довірити їй свою дитину, донці доведеться почути, що ніяка вона не художниця, а звичайна шльондра…
…Щоб дістатися до найвищого піку насолоди Ірюся піде на все. Навіть якщо буде змушена відправити своїх тьотю та дядю до…
Так голосно в цьому будинку давно не було. Вікна відчиняються.


Над сценічною реалізацією текстів працювали молоді режисери - студенти Київського Національного університету театру кіно і телебачення ім.І.Карпенка-Карого: Марі Акопян, Марія Лук’янова, Ілля Полоз, Наталія Сиваненко та Лідія Філовська. Літературною основою вистави є шість сучасних українських оповідань: «Поцілунок у сідниці» та «Два квитки до опери» Євгенії Кононенко, «Територіальні води її ванни» Сергія Жадана, «Тату, Ваш син вегетаріанець» Любка Дереша, «Ще один гарний день» Юрія Винничука, «Гагарін і Барселона» Руслана Горового. Художнім керівником вистави є Андрій Білоус, який лаконічно поєднав усі оповідання в одну історію. Художник-постановник – Борис Орлов.
У виставі задіяні як провідні актори Молодого театру (Валерій Шептекіта, Тетяна Стебловська, Ярослав Гаврилюк, Ірина Кравченко), так і молоді, але вже популярні (Олександр Ромашко, Іванна Бжезінська, Олексій Нежурко, Артем Мартинішин, Анна Бащева, Артем Атаманюк, Марія Пустова та інші). Окрім того до складу увійшли студенти університету театру кіно і телебачення ім.І.Карпенка-Карого, курсу Богдана Бенюка.
Усі обрані для постановки оповідання наче «вихоплені» з сучасного життя – торкаються соціальних і побутових проблем звичайних українців. Зокрема, взаємин між батьками й дітьми, небажання молоді приховувати свої потреби, нового погляду на життя, відносин із соціумом. Це не революція, а лише несвідомі поривання і бажання молоді проявите своє нове світовідчуття.
Об’єднуючим елементом всіх оповідань та додатковою лінією драматургії стануть пісні сучасного українського інді-рок-гурту «Vivienne mort».
Тривалість вистави: 2 години 20 хвилин (з антрактом)
Прем’єра вистави відбудеться 25 та 26-го січня на мікросцені театру. Наступні дати показу: 5 і 21 лютого.


Де та коли: