Вистава ”Кінець удавання”



Суспільно-театральний проект "Кінець удавання" це особистий досвід тих, хто обрав собі за професію театр в Україні, відрефлексований у вигляді документальної вистави.
Тиск та спроби протидії/прийняття тоталітарної моделі організації театральної справи. Наша адекватність/неадекватність у спробах налагодження діалогу з європейськими колегами. Готовність/неготовність до прийняття демократичних цінностей як норми життя.
Тематичний фокус у роботі команди спрямовано на подвійні стандарти українського суспільства, де імітація реформ, діалогу та “глянцева картинка на експорт” заміщують реальні процеси трансформації державних інституцій, що є необхідною умовою інтеграції у європейську спільноту.
Поштовхом до створення проекту став особистий досвід, отриманий під час тимчасового перебування у громадянському суспільстві Євросоюзу незалежних театральних діячів з України, які наприкінці 2015 року стали учасниками програми Європейської театральної конвенції (ETC) «Театр, свобода, діалог: європейська співпраця з театрами в Україні та Білорусі».
Окрім суто мистецького результату в рамках проекту заплановано проведення тематичних майстер-класів та подіумної дискусії за участі представників Міністерства культури України та представників громадського сектору з питань проблем реформування театральної галузі.

В рамках презентації ви зможете прослухати результати дослідження незалежного журналіста Євгена Насадюка "Штатні посади і зарплати у київьких театрах".
Основні подіїї проекту:
25 листопада, 14:00-16:00, Ґете-Інститут: презентація діячам культури та представникам ЗМІ
6 грудня, 18:30- 21:00, Ґете-Інститут: воркшоп куратора з Німеччини Уве Ґьосселя
Тема: «Зміна міжнародного та міжкультурного дискурсу в сучасному німецькому театрі. Міграція, біженці та закордонні справи, як злободенні питання у Німеччині. Рефлексія теми у театрі. Як відобразити тему міграції на сцені? Хто має компетенцію до висвітлення цієї теми? Які виклики доводиться приймати театральним діячам?
Налагодження міжнародного співробітництва у театральній галузі. Як зорієнтуватися?»
На майстер-класі Уве Ґьоссель обговорюватиме актуальні до відповідної проблематики приклади і проекти.
Прем’єра в Києві: 8, 15 грудня, 20:00, ЦСМ «ДАХ»
Також у рамках проекту відбудеться подіумна дискусія у партнерстві з Міністерством культури України з питань реформування моделі організації театральної справи в Україні. Захід заплановано на 20 грудня, з 17:00 до 19:00, у приміщенні театру «Сузір'я».

Учасники проекту:
Юлія Федів – куратор
Діма Левицький – драматург
Павел Юров – режисер
Ярослава Сидоренко – художник сцени
Наталя Перчишена - технічний директор
Олександр Мартиненко – актор
Ольга Попова – актриса
Андрій Палатний – актор
Дар’я Палагнюк – актриса
Юлія Гончар – перекладач
Анастасія Гайшенець – контент-редактор, PR
Лєра Гуєвська – дизайнер

Партнери проекту: Ґете-Інститут Україна, ETC (European Theatre Convention), ГОГОЛЬFEST, ЦСМ «ДАХ», ГО «Театральна Платформа»

Реєстрація на подію https://goo.gl/forms/3SpNdlXqSGyH1aVv2

Контактні особи:
Юлія Федів 0503748836, yuliiafediv@yahoo.com
Анастасія Гайшенець 0951069336, balaklava42@gmail.com


Де та коли: