Виставка А. Фрейдина «Ідеальне в повсякденності»



Одеський муніципальний музей особистих колекцій імені А. В. Блещунова являє 22 листопада – 15 грудня 2016 року виставку «Ідеальне в повсякденності» художника Олександра Борисовича Фрейдина

22 листопада, 14:00, у виставковому залі Одеського муніципального музею особистих колекцій
їм. А. В. Блещунова (Польська, 19) відбудеться відкриття виставки робіт Олександра Борисовича Фрейдина (із зібрання колекціонера Сергія Костіна).

Олександр Борисович Фрейдин — художник зі складною творчою долею і справжній новатор. Він шукав свіжі ідеї, створював методи, придумував стилі, експериментував зі способами образного вираження і художніми засобами. У своїх роботах трансформував світ, створював узагальнені образи, пропускаючи деталі і був переконливий. Добре розбирався в мистецтві і ніколи не запозичив. Широке визнання до Олександра Фрейдину прийшло, хоча і після його смерті. Творча спадщина художника розсіяно по приватним колекціям, багато роботи Фрейдина були вивезені за кордон. Та й в інтернеті про нього практично немає інформації. Він назавжди залишився в пам'яті друзів і колег, цей дивовижний художник і життєрадісна людина.

Виставка «Ідеальне в повсякденності» — це данина поваги пам'яті художника в рік його дев'яносторіччя. В експозиції будуть представлені графічні та живописні роботи, виконані Олександром Борисовичем в жанрі портрета і пейзажу з приватної колекції Сергія Костіна, засновника галереї «Ніка».

Сергій Костін, колекціонер: «Колекціонери часто не дуже люблять показувати свої зібрання. Все ж вкрай важливо, щоб у молодих художників була можливість бачити роботи попередників. Багато з робіт Фрейдина філософські, почасти цим вони мене і залучили. Місія галереї «Ніка» — не дати піти в невідомість гідним іменем. Серед видатних одеських художників є ті, про яких практично немає інформації, не залишилося сім'ї, яка могла б подбати про їх спадщині, а роботи майстрів розійшлися по приватних колекціях. Олександр Фрейдин — один з великих художників, про який майже не знає молоде покоління. Цією виставкою ми хочемо розповісти про його життєвий шлях та ознайомлення одеситів з частиною його творчої спадщини».

За життя Фрейдина любили і цінували колеги, а ось офіційні кола — не дуже. На виставки його роботи брали важко, а іноді і зовсім відмовляли: мовляв, занадто сміливо і незвично. Афоризмом стало висловлювання Фрейдина: «У хорошого художника поганих робіт не менше, ніж у поганого, але іноді зустрічаються і непогані. А у поганого ж — тільки погані». У цьому висловлюванні немає кокетства. Це найвища вимогливість до себе і постійне сумнів, властиве дуже талановитим людям.

Про художника: Олександр Борисович народився в Одесі у 1926 році. Коли йому було 11 років, батька розстріляли як «ворога народу» і хлопчик ріс у притулку. В евакуації навчався в ПТУ, працював слюсарем на авіаційному заводі. У 1946 році нагороджений медаллю «За доблесну працю у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр..». Повернувшись в Одесу в 1948 році, у віці 22 років вступив у художнє училище на курс до Л. В. Токарєвої-Олександрович. Навчався там два роки і поєднував навчання з роботою маляра в порту. Становлення Фрейдина як художника проходило в майстерні Олександра Павловича Ацманчука, розглянув у ньому непересічну особистість і талант живописця. На художніх виставках роботи Фрейдина з'явилися з середини 60-х років. З 1964 — член Спілки художників. В Одеському художньому музеї пройшли три посмертні персональні виставки А. Фрейдина: в 1986-м, 1996-м, 2001 роках. Доля його творчої спадщини така: за життя Олександра Борисовича картини купували колекціонери, багато з яких виїхали до США та Ізраїль, Німеччину і Францію. В Одесі його роботи є в зборах Художнього музею, МСИО і в приватних колекціях. Пішов з життя Олександр Фрейдин в 1984 році.

Виставка Олександра Фрейдина «Ідеальне в повсякденності» буде працювати у виставковому залі Одеського муніципального музею особистих колекцій ім. А. В. Блещунова до 15 грудня 2016 року.

 


Де та коли: