KHARKIVMUSICFEST Контрасти



KharkivMusicFest. Концерт “Контрасти”: Аліса Маргуліс, Андрій Мурза, Крістіан Атанасіу, Наталія Маргуліс. 11 квітня KharkivMusicFest запрошує слухачів на концерт «Контрасти» — вечір камерної музики із зірковим складом виконавців. Квартет у складі Аліси Маргуліс (скрипка, Бельгія), Андрія Мурзи (скрипка, Німеччина), Крістіана Атанасіу (альт, Німеччина), Наталії Маргуліс (віолончель, Іспанія) виконає різнобарвну програму з музики композиторів різних епох — Йозефа Гайдна, Франца Шуберта та одного з лідерів українських шістдесятників Віталія Губаренка.

 

Аліса Маргуліс — лауреатка численних міжнародних конкурсів скрипалів, володарка премії Європейського культурного фонду. Вона виступала з такими колективами, як Бельгійський національний оркестр, Празький симфонічний оркестр, Національний оркестр Іль-де-Франс, Японський філармонічний оркестр, Симфонічний оркестр імені Дж. Верді у Мілані, Оркестр імені Бетховена у Бонні, оркестри Німецького радіо (SWR та WDR) тощо. Регулярно грає у спільних проєктах з такими артистами, як Марта Аргеріх, Давид Герінгас, Михайло Майський, Ґідон Кремер та ін. Ведучи активну концертну діяльність, також викладає у Королівській консерваторії в Антверпені. Грає на скрипці роботи Дж. Б. Гваданьїні (1754 р.) із приватної колекції Джонатана Моулдса.

 

Андрій Мурза — артист групи перших скрипок у Дюссельдорфському симфонічному оркестрі, засновник та художній керівник Одеського міжнародного конкурсу скрипалів. Регулярно концертує із сольними концертами та програмами камерної музики у Швейцарії, Франції, Німеччині, Україні, Китаї та Іспанії, був удостоєний честі виступити перед Іспанською королівською сім’єю, від якої отримав спеціальну нагороду. Він виграв численні призи на міжнародних скрипкових конкурсах, нагороджений різними нагородами та грантами культурних фондів, серед них фонд Ісаака Альбеніса, фонд «Sinfonima», Німецький національний культурний фонд, фонд Оттіл Зельбах та Міжнародний фонд Володимира Співакова. Грає на скрипці роботи Огюста Бернарделя 1840 року.

 

Крістіан Атанасіу — головний альтист Дюссельдорфського симфонічного оркестру, член Байройтського фестивального оркестру, постійний запрошений соліст із численними радіо-, симфонічними та оперними оркестрами по всій Німеччині та Іспанії, пристрасний камерний музикант і викладач. Крістіан почав навчання гри на скрипці разом із своєю матір’ю Ленуцою Чулей, лауреатом першої премії конкурсів скрипалів Паганіні, Сібеліуса та Тібора Варги. Крістіан грає на альті роботи Перегріно ді Занетто 1580 року, виготовленому у Брешії, Італія.

 

Наталія Маргуліс — солістка оркестру Королівського театру у Мадриді. Працювала з такими відомими музикантами, як М. Аргеріх, І. Гілтіс, Г. Монтеро, Д. Шварцберг та М. Майський; з Грецьким національним оркестром, симфонічним оркестром Північного Арканзасу, Кельнським молодіжним оркестром, шведським колективом Camerata Nordica. У складі ансамблю брала участь у записі диска «Аргеріх та друзі».

 

У програмі концерту — перлини світового камерного репертуару різних епох та стилів. Квартет № 2 до мажор, op. 20 Йозефа Гайдна, входить до числа творів, за які Гайдн отримав прізвисько «батько струнного квартету». У них композитор заклав композиційні прийоми, які визначатимуть розвиток жанру на наступні 200 років. Вишукана і велична музика аристократичного Відня у першому відділенні концерту зміниться такою ж прозорою до-мажорною, проте насиченою набагато більш напруженими та терпкими звучаннями музикою Струнного квартету Віталія Губаренка.

 

У другому відділенні концерту прозвучить Квартет № 14 ре мінор, D810 Франца Шуберта, відомий під назвою «Смерть і дівчина». Трагічний, сповнений глибоким змістом твір є перлиною світового квартетного репертуару. Для більшості квартетних колективів саме цей опус стає своєрідною перевіркою на професіоналізм екстракласу.

 

Програма:

 

Й. Гайдн: Квартет № 2 до мажор, ор. 20

В. Губаренко: Квартет до мажор, ор. 12

Ф. Шуберт: Квартет № 14 ре мінор, D810 («Смерть і дівчина»)


Де та коли: