Voice of Zangezi



Наталія Пшеничникова
Голос Зангези
Моноперформас для голосу та електроніки

Наталія Пшеничникова - німецько-російський композитор і виконавиця, засновниця і керівниця театру голосу "Ла Гол". У творчій діяльності Пшеничникової з'єднуються класичний і експериментальний вокал, перформанс і композиція. Закінчила Центральну музичну школу і Московську консерваторію по класу флейти. Паралельно займалася класичним балетом і співом, брала участь в експериментальних театральних групах. Спільно з Олексієм Любимовим була організатором першого неформального фестивалю сучасної музики в СРСР "Альтернатива?". З 1992 року живе в Берліні.

Для Пшеничникової написано понад 300 творів сучасної музики, у тому числі такими композиторами, як Гія Канчелі, Гельмут Эринг, Клаус Ланг, Сергій Невський, Дмитро Курляндський, Нік Коллінз, Петер Аблингер, Анна Корсун та ін Як виконавиця працювала з такими диригентами, як Беат Фуррер, Енно Поппе, Теодор Курентзіс, Володимир Юровський і т. д.

"Голос Зангезі" - власний твір Пшеничникової для голосу та електроніки. Це моноперформанс за однойменною "надповістю" футуриста Веліміра Хлєбнікова, написаної в 1920-22. Як випливає з назви, в центрі сюжету - Зангези, пророк-маргінал, який звертається до широкої публіки, щоб відкрити їй закони часу (нумерологічний ключ до історії) і закони простору (яким відповідає зоряний мову). Пророк не прийнятий людьми, і після якоїсь соціальної катастрофи інсценує самогубство - але потім виявляється живий. В інтерпретації Пшеничникової, Зангезі-це людина, що зламала світовий код, що зрозуміла суть всіх мов (у Хлєбнікова їх шість-Мова птахів, мова богів, заумний мову, божевільний мову, побутову мову, Зоряний мову), і намагається уникнути загального краху.
У Києві твір буде представлено вперше, звукорежисер проекту - Торстен Оттерсберг. Місцем прем'єри обрані нічні інтер'єри Будинку актора, колишньої караїмської кенаси.


Де та коли: