Труффальдіно з Бергамо (Київський національний театр оперети)



Мюзикл «Труффальдіно з Бергамо» у Національній опереті ставиться за мотивами п'єси італійського драматурга Карла Гольдоні «Слуга двох панів», написаної в 1749 році в жанрі комедії дель арте.

Захоплююча історія про кмітливу юнака, який влаштував особисте щастя своїх господарів-панів і своє власне, за два з половиною століття обійшла підмостки всіх відомих театрів світу. А її знаменита музична версія відома глядачам по фільму, знятому в 1975 році радянським режисером Вадимом Воробйовим. Стрічка мала приголомшливий успіх у публіки, адже чарівну ігрову музику до неї написав відомий композитор Олександр Колкер, а на зйомки режисер запросив талановитих акторів Костянтина Райкіна і Наталю Гундарєву. Фільм "Труффальдіно з Бергамо" вважається одним з найбільш успішних мюзиклів, знятих в СРСР.

Сюжет

Головна героїня мюзиклу – її Величність Любов! Розлуки і небезпечні подорожі, сварки і дуелі, пристрасні клятви і інтриги – через все це доведеться пройти героям вистави у пошуках власного щастя.

Події розгортаються у Венеції. Спритний, веселий юнак з Бергамо на ім'я Труффальдіно відправляється в повну перспектив і можливостей Венеції в пошуках кращого життя і наймається слугою до Федеріко Распоні.

Однак, як з'ясовується, насправді синьйор Распоні-це його переодягнена сестра-Беатріче. Ризикуючи життям і приховуючи своє справжнє обличчя, вона намагається за всяку ціну розшукати свого коханого Флоріндо Аретузі, без якого їй життя не мила.

Під виглядом брата Беатріче направляється в будинок венеціанського купця Панталоне. Візит непроханого гостя не радує ні самого Панталоне і його дочка Кларіче, ні їх гостей – доктора Ломбарді і його сина Сільвіо. Справа в тому, що Сильвіо і Кларіче давно люблять один одного і звістка про загибель на дуелі Федеріко, з яким була заручена Кларіче, відкриває закоханим шлях до шлюбу. Поява Распони, нехай навіть воскреслого з мертвих, перекреслює надії молодих на щасливе майбутнє. Крім того, Панталоне заборгував Распоні і тепер не бажає повертати гроші…

Виконуючи завдання свого господаря, Труффальдіно випадково зустрічає ще одного загадкового синьйора, який теж пропонує юнакові стати його слугою. Швидко зрозумівши, що працюючи у двох панів одночасно, він буде отримувати плату в подвійному розмірі, хитрун з Бергамо погоджується на цю привабливу пропозицію. Але авантюрист Труффальдіно навіть не здогадується, що незнайомий пан – це і є улюблений Беатріче.

У цій історії щасливий фінал: Беатріче знайде Флоріндо, Кларіче вийде заміж за Сільвіо, а Труффальдіно не тільки отримає, як і хотів, подвійну плату, але і зустріне свою справжню любов.

Особливості постановки

Мюзикл «Труффальдіно з Бергамо» у Національній опереті України ставиться в жанрі комедії дель арте, комедії масок – виду італійського народного театру, актори якого грали в масках і постійно імпровізували.

Трупи, які грали комедії масок в епоху Відродження, були першими в Європі професійними театральними трупами, де закладалися основи акторської майстерності і де вперше були присутні елементи режисури. Персонажі комедії масок – це втілення комічного гротеску, буфонади, яскравого видовища карнавального типу.

Національна оперета України у власній версії постановки «Труффальдіно з Бергамо» перенесе глядача у Венеції в розпал традиційних для цього місця масових святкових гулянь. Стихія карнавалу, буйство фарб, яскравість костюмів, блиск прикрас, загадкові маски на обличчях, кураж від пригод і авантюр, сміх, оголені нерви, азарт і інтриги занурять публіку у світ таємниць і шокуючих відкриттів.


Де та коли: