Перша скрипка Чеської філармонії



15 грудня зіркові виконавці, які вже підкорили Львів у серпні, знову гратимуть в Органному залі. Концертмейстер Чеської філармонії, скрипаль Йозеф Шпачек, гобоїстка з Одеси Уляна Макєєва та українсько-американський дириґент Теодор Кухар разом з Ukrainian Festival Orchestra презентуватимуть яскраву та неочікувану програму!
Концерт розпочне Одинадцятий дивертисмент Вольфґанґа Амадея Моцарта, написаний для гобоя, валторн та струнних. Легка та невимушена мажорна музика, створена для задоволення, прозвучить у виконанні оркестру та Уляни Макєєвої. У концерті для скрипки Ігоря Стравінського солюватиме Йозеф Шпачек. Цей неокласичний твір написаний “з думками про Баха”, але почути у ньому можна стільки народної живої енергії!
Після антракту звучатиме Третя симфонія Антона Брукнера, яка насправді є п’ятою за рахунком, але дві перші композитор виключив зі списку своїх творів. Симфонія, яка отримала назву “друга героїчна”, присвячена “недосяжному, всесвітньо відомому шляхетному майстру поезії та музики” Ріхарду Ваґнеру. Переможними брукнерівськими мотивами ми завершимо цей насичений вечір.

Йозеф Шпачек – наймолодший скрипаль-концертмейстр в історії Чеської філармонії. Почавши навчання у Ярослава Фольтіні в Празькій консерваторії, Шпачек пізніше переїхав до США, де навчався в Іцхака Перлмана в Нью-Йорку та Іди Кавафіан і Хайме Ларедо у Філадельфії. Шпачек є лауреатом Міжнародного конкурсу королеви Єлизавети в Брюсселі, володарем призів багатьох конкурсів від Нью-Йорка до Нової Зеландії. Його диск із скрипковими концертами Антоніна Дворжака, Леоша Яначека та Йозефа Сука 2015 року визнали "Записом місяця та року”.

Уляна Макєєва – одна з найвидатніших гобоїсток України. Починала навчання у спеціалізованій музичній школі в рідному Харкові. Окрім інструментального, дівчина навчалася ще й на теоретичному відділі. З кінця 10-го класу грала в Харківському молодіжному оркестрі “Слобожанський”. З відзнакою закінчила Університет мистецтв ім. І. Котляревського, а після цього грала в Академічному симфонічному оркестрі Чернігова та оркестрі Одеського оперного театру. На даний момент є головною гобоїсткою Одеського філармонічного оркестру.

Маестро Теодор Кухар – найзаписуваніший дириґент свого покоління. В його заліку – понад 100 компакт-дисків таких лейблів, як Naxos, Brilliant Classics, Ondine та Marco Polo. Унікальною є творча співпраця Кухара з Національним симфонічним оркестром України, художнім керівником і дириґентом якого він був призначений 1994 року. Разом вони відіграли понад 300 концертів у Києві та на гастролях на чотирьох континентах, їхня спільна дискографія налічує понад 70 CD-дисків. Минулого року вони завершили 44-концертний тур Північною Америкою. Теодор Кухар керував головними оркестрами Австралії, Європи, Південної Америки та США.

Ukrainian Festival Orchestra виріс із львівського камерного оркестру Collegium Musicum і вже встиг попрацювати з музикантами зі світовим ім’ям: Вадимом Холоденком, Корі Церовшеком, Теодором Кухарем, Ноа Бендінксом-Белґлі, Семюелем Берто, Сіґізвальдом Кьокеном, Андрєєм Ґавріловим, Левом Маркізом та іншими.

Йозеф Шпачек – скрипка
Ульяна Макеева (Uliana Makieieva) – гобой
Theodore Kuchar – дириґент
Ukrainian Festival Orchestra

В.А. Моцарт – Дивертисмент №11 Ре мажор для соло гобоя, двох валторн та струнних, K. 251
І. Стравінський – Концерт для скрипки з оркестром
антракт
А. Брукнер – Симфонія №3 ре мінор


Де та коли: