Тиждень «Короля дітей» Януша Корчака



З 22 по 29 вересня у Києві відбудуться заходи, присвячені вшануванню пам’яті Януша Корчака – всесвітньо відомого польського педагога, лікаря та письменника, який загинув у газовій камері разом зі своїми вихованцями, відмовившись врятувати своє життя.

Світлана Петровська, президент Українського товариства Януша Корчака, Заслужений вчитель України:  «Запрошуємо усіх, кого цікавить постать Януша Корчака та його спадщина взяти участь у подіях, які ми підготували у рамках «Тижня Януша Корчака» у Києві.

В програмі спектаклі, конкурси, екскурсії, виставки. А найцінніше – живе спілкування та неповторна  атмосфера творчості та любові до  дітей».

Батько сиріт, Король дітей, Святий усіх церков — так називають у світі Януша Корчака. Януш Корчак упродовж багатьох років очолював у Варшаві єврейський Дім сиріт і польський інтернат Наш Дім. Він створив глибоко продуману систему виховання, що синтезувала гуманістичну традицію європейської та польської педагогіки, багатий особистий досвід і пам’ять про власне дитинства. «Немає дітей — є люди», «Дитина має право на повагу» — ключові думки Корчака. Його метод — це метод постійного діалогу: «я — ти». В цих взаємовідносинах і формується незалежна активна особистість. Захист дитини, довіра до дитини, любов до дитини — постійний клопіт Корчака, педагога-практика, автора педагогічних трактатів і художніх творів.

Головна педагогічна праця Януша Корчака «Як любити дітей» написана в Києві, почасти на матеріалі київських притулків. Вона підсумовує багатолітню педагогічну діяльність Корчака й пропонує програму на майбутнє.

Корчакову казку «Король Матіуш Перший» читають дорослі й діти в усіх країнах світу. Питання свободи й обов’язку, вибору й відповідальності, виховання й самопізнання є основою етики Корчака. Його педагогіка універсальна й невичерпна.

Януш Корчак загинув зі своїми дітьми, вихованцями єврейського Дому сиріт, у газовій камері фашистського табору Треблінка 5 серпня 1942року. Він знехтував можливістю врятувати власне життя, до кінця виконав свій людський і педагогічний обов’язок, до кінця залишився з дітьми, боронячи дитячі душі від страху смерті. Інакше й не міг. Останній вибір Корчака — логічне завершення його подвижницького життя. «Найлегше — померти за ідею... набагато важче жити в ім’я ідеї, день у день, рік у рік».

Заходи організовано Українським товариством Януша Корчака за підтримки Польського Інституту в Україні.

24-29 вересня
Кловський ліцеї №77 (вул. Шовковична 25) та 
на вул. Януша Корчака у приміщенні школи №163


Де та коли: