Музика великих потрясінь



Музика великих потрясінь і величі людського духу від віолончелістки Дори Кокаш (Угорщина), дириґента Максима Рисанова (Україна-Великобританія) та Ukrainian Festival Orchestra.

Два великі твори про людські трагедії та перемоги. Дві зірки світової величини та Ukrainian Festival Orchestra. Усе це – у Львівському органному залі 27 і 28 жовтня.
Угорська виконавиця Дора Кокаш гратиме соло у Концерті для віолончелі Едуарда Елгара. Одна з найулюбленіших композицій віолончелістів та остання велика робота Елгара, в якій композитор передав увесь розпач людини, що пережила Першу світову війну.
Другим твором програми стане Симфонія №5 Сергія Прокоф’єва. “Я задумував її як симфонію величі людського духу”, – казав Прокоф’єв після закінчення роботи у 1944 році. Цей твір також про людину і війну, про Другу світову. Монументальну, емоційну, сповнену ліризму і трагічності, жахливих картин війни та світлих мотивів мирного життя Симфонію №5 виконає Ukrainian Festival Orchestra під керівництвом Максима Рисанова.


Дора Кокаш народилася в родині музикантів, тож зовсім не дивно, що вона почала грати на віолончелі в чотири роки. У сім дівчинка взяла участь у своєму першому конкурсі й з того часу з жодного з них не поверталася без призів. З останніх великих перемог – перше місце на “Гамбурзькому дебюті”, друге – на конкурсі Йоганнеса Брамса та два спеціальні призи на конкурсі Пабло Касальса. Дора брала участь у майстер-класах багатьох всесвітньо відомих віолончелістів. Два роки тому закінчила Музичну академію ім. Ліста в Будапешті, зараз навчається в Академії Розумовського у Лондоні. Виконавиці лише 26 років, але вона вже підкорила головні сцени класичної музики – Вігмор Хол, Берлінську філармонію, Зальцбурзький Моцартеум та ін.

Українець Максим Рисанов народився у Краматорську. Його першим інструментом була скрипка, а першим педагогом – мама. В 11 років Максим вступив до спеціалізованої музичної школи в Москві, а слава прийшла до нього у 17-ть разом з першою перемогою на міжнародному конкурсі Валентіно Буччі у Римі. Навчання Максим продовжив у Школі музики та драми Гілдхол у Лондоні, закінчивши її як альтист та дириґент. Лауреат багатьох міжнародних конкурсів та номінант на премію Греммі, володар звання “Молодий артист року” від Classic FM Gramophone та “Нове покоління” від BBC Radio. Його називають “принцем альтистів” та “найвеличнішим майстром свого інструменту”. Досягши вершин у світі віолончелі, Максим Рисанов з 2003 року завойовує ще й дириґентський Олімп. За цей час керував такими зірковими колективами, як Базельський симфонічний оркестр, Dala Sinfonietta, виступав у Швейцарії, Іспанії, Польщі, Хорватії, Нідерландах, Норвегії, Німеччині, Великобританії, країнах Балтії, Китаї.

Ukrainian Festival Orchestra – львівський колектив, який виріс із камерного оркестру Collegium Musicum, заснованого 2014 року на базі однойменної музичної агенції. За кілька років оркестр став відомим в Україні та за кордоном, співпрацював із всесвітньо відомими дириґентами, скрипалями, віолончелістами, співаками. На початку 2018-го оркестр пережив значне оновлення. Тепер він відомий як Ukrainian Festival Orchestra і має на меті створення записів української класичної музики та її популяризацію у світі.

Дора Кокаш – віолончель
Максим Рисанов – дириґент
Ukrainian Festival Orchestra

Е. Елгар – Концерт для віолончелі з оркестром
С. Прокоф’єв – Симфонія №5

Тривалість: дві години з антрактом

Квитки можна придбати:
– у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00
– онлайн на Gastroli.ua - https://gastroli.ua/places/235
– у понад 20-ти касах Львова - https://gastroli.ua/network

//вікові обмеження: ~7+//
Телефон для довідок: 098 871 0180


Де та коли: