Презентація ”Прорив у безсмертя. Повстання у Собіборі”



28-го листопада о 18:00, у музейно-виставковому центрі "Музей історії міста Києва" відбудеться презентація книги "Прорив у Безмертя. Повстання у Собіборі" від Центру Юдаїки та видавництва "Дух і Літера", за сприянням громади міста Дюссельдорф та Міжнародного центру неформальної освіти.

Це видання присвячено повстанню у Собіборі, одному з двох в історії Другої світової війни успішних повстань у таборах смерті та єдиному здійсненому євреями з України, радянськими військовополоненими. Вперше українською мовою під однією обкладинкою зібрано спогади організатора повстання Олександра Печерського, поему Марка Гейлікмана "Люка", що дала початок міжнародному проекту пам’яті героїв цього повстання, й інтерв’ю його активного учасника, мешканця Києва Аркадія Вайспапіра. Видання є частиною міжнародної кампанії з меморіалізації О. А. Печерського та його бойових товаришів, зокрема з нагородження учасників повстання державними нагородами.

На презентації буде представлена книга, а також відбудеться дискусія по темі меморіальної роботи довкола історії повстання та його учасників. Буде презентовано фрагменти з художнього фільму привсяченому повстанню, вихід якого планується у 2018 році.

Подія відбувається в межах проекту "Вчимося пам’ятати" та "Майстерні Пам’яті" - виставки проектів освітньої та меморіальної роботи з історії Голокосту в Україні. Під час виставки проходить ряд публічних подій: презентації книжкових видань та освітніх ініціатив, кінопокази та дискусії. Виставка триває до 18 грудня.

Facebook-подія виставки: https://www.facebook.com/events/156166438457708/

Програма події:

28 листопада, 18:00
Презентація книги "Прорив у безсмертя. Повстання у таборі Собібор"
Перший показ фрагментів з художнього фільму
Дискусія учасників та гостей заходу

Модератор:
Леонід Фінберг, директор Центру Юдаїки
Учасники:
Лариса Москаленко, упорядник книги, координатор міжнародного проекту з увічнення памяті героїв Собібору в Україні
Тетяна Пастушенко - дослідниця історії Другої світової війни, досвіду радянських військовополонених та в’язнів нацистських концтаборів.

Місце: Вул. Б. Хмельницького, 7, Музей історії міста Києва, конференц-зала 4 поверх
ВХІД ВІЛЬНИЙ


Де та коли: