Японський Імпресіонізм



Що відбувається, коли зустрічаються Захід і Схід? Ми подивимося, як, завдяки відкриттю імпресіонізму, час повертає назад, щоб продемонструвати, до якої міри західне мистецтво перейнявся духом японської естетики. Це асиметричні композиції, декоративні предмети, медитативні образи і скрупульозне зображення тварин, птахів, риб, комах, гілок і квітів. Всі ці мотиви, немов заворожили, зачарували європейців! А що японці?

Кожен, хто цікавиться культурою Японії, знає, що Японія була сильно ізольована і недоступна для західного світу з 1630-х і приблизно до 1853 року. Тоді країна відкрила свої кордони для міжнародної торгівлі, і в Європу хлинули потоки японських товарів і предметів мистецтва. «Новинки» були широко представлені на всесвітніх виставках, а термін «японізм» — придуманий для опису хвилі в мистецтві і декорі, натхненної японською естетикою.

Вплив мистецтва Країни Висхідного Сонця на Едуарда Мане, Вінсента Ван Гога, Едварда Мунка, Андреса Цорна, Клода Моне, Тулуз Лотрека і їх колег важко переоцінити. Япономанія змусила їх почати колекціонувати малюнки і гравюри таких японських майстрів, як Кацусіка Хокусай і Утагава Хиросигэ. Вкрита снігом гора Фудзі, вишневі дерева в цвіту і «Велика хвиля в Канагаві» — наприкінці XIX століття Європу буквально захлеснув «дев'ятий вал» япономании. У свою чергу багато японські художники відгукнулися на досягнення імпресіонізму. І виявилося, що мало який напрям мистецтва так глибоко відображає загадкову і прекрасну японську душу!

Відбулося взаємопроникнення західного і японського мистецтва, і це дало блискучі результати для культури Європи і Японії.


Де та коли: