Похід з нетиповим сходженням на Говерлу



Похід в Карпати зі сходженням на Говерлу з незвичного ракурсу

Похід в Карпати - 7 днів; 67,5 км; 2000 грн. У вартість входить ВСЕ: проїзди по маршруту, послуги інструктора, чотириразове харчування.
У поході ви побачите: озеро Несамовите, гора Говерла, Чорногірський хребет, полонини Кукул і Кострича;
В ході нашого походу ви зійдете на Говерлу і спустетесь назад - але по зовсім незвичним стежках. Спочатку ви оглянете вершину №1 в Україні знизу, з полонини Кострича. З Кострича дійдете до легендарного озера Несамовите, зійдете на Говерлу і спустетесь на ще одну полонину - Кукул. Щоб знову помилуватися головною вершиною країни з нового ракурсу.

Детальний опис походу

День 1. Сел. Красник - хребет Костриця. 6,5 км.

Ви зустрічаєтеся з інструктором в Івано-Франківську (до 10:30 ранку), розприділяємо їжу зі спорядженням по рюкзаках - і в дорогу, в село Красник, з якого почнеться похід. Вже через півгодини підйому маленьке село буде лежати десь внизу. А ви будете потихеньку підніматися до місця стоянки - полонини, де можна купити у пастухів молоко і сир, приготований тут же, на лузі.
Набір висот: підйом приблизно 600 метрів.

День 2. Хребет Костриця - г. Кострич - річка Бистрець. 15,5 км.

Зі стоянки видно весь величезний Чорногорський хребет - від Піп-Івана до Говерли. Відповідно, прокидаєтеся ви з приголомшливими видами. Добре буде, якщо чергові не відреагують на навколишню красу і приготують сніданок вчасно ?
План на сьогодні - перехід по хребту Кострича і спуск до гірській річки недалеко від ще одного карпатського села. Біля стоянки якраз знаходиться затишна заводь - всім купатися!
Набір висот: підйом 200м - спуск 650 м.

День 3. Річка Бистрець - урочище Ґаджина - г. Шпиці - оз. Несамовите. 9 км.


Ранок починається з заповідного урочища Ґаджина, дрімучих лісів, де свого часу переховувався розбійник-робінгуд Довбуш з товаришами. Відразу після лісу перед вами постануть у всій красі Гаджинский водоспади. А потім...
Попереду виявиться жереп - зарості альпійської сосни, через які треба буде продиратися. Дорога буде прорубана, але ви все одно відчуєте силу жерепа на собі. На щастя, заростей буде небагато. Скоро ви вийдете на відкритий простір за нагородою - видами на вершину Шпиці (1863). Тут на поверхню гори виходять гострі скельні зубці, характерні тільки для цих місць.
Набір висот: підйом 700 м.

День 4. Г. Шпиці - оз. Несамовите. 5 км. Полуднівка.

На вершині Шпиці мало хто буває. А дарма: з неї видно Чорногірський хребет і вже зовсім близьку Говерлу. На неї ви підніметеся завтра - а поки що на шляху лежить озеро Несамовите.
Оскільки сьогодні за планом Полуднівка, можна як мінімум поплавати в озері. Бажаючі можуть сходити в сусідню долину, до дикиах, але дуже цікавих хребтів. А ще це єдина ночівля без дрів в поході: доведеться використовувати пальник. В якості компенсації сьогодні - найближча до зірок ніч. Вигляньте вночі з намету - будете в захваті від зоряного світла.
Набір висот: підйом 350м - спуск 150м.


День 5. Оз. Несамовите - Чорногорський хребет - г. Говерла - хребет під Говерлою. 9 км.

Спочатку ви пройдетеся по Чорногірському хребту - найвищого в Україні. Ближче до обіду (а може, навіть раніше) ви зійдете на Говерлу, звідки видно, напевно, всі Українські Карпати. А потім несподівано підете від інших туристів в прірву. Принаймі, так їм здасться ?
Насправді ви будете спускатися по північному схилу Говерли і підете в карпатський ліс, повний грибів і ягід. Якщо буде бажання і сили після ударного дня - можна буде пошукати їх навкруги.
Набір висот: серія підйомів/ Спусків по 100-200 метрів, включаючи підйом на Говерлу. Потім - спуск на 550м.

День 6. Хребет під Говерлою - полонина Кукул. 10 км.

Цей день пройде по старому польсько-чехословацького кордону, зазначеної масивними кам'яними стовпчиками. Тут вас чекає ліс і пара-трійка безіменних вершин. Зате до кінця дня ви прийдете на Кукул.
Кукул - це стоянка в невимовної краси. Звідси видно Говерлу і Петрос, вже зовсім не такі близькі, як було ще сьогодні вранці. Крім того, тут пасуться чергові стада, так що можна запастися сиром і молоком перед завтрашнім від'їздом в цивілізацію.
Набір висот: Спуск на 400м, потім - підйом на 400м.


День 7. Полонина Кукул - річка Бескид. 12,5 км.

Перша половина дня буде присвячена спуску в селище Лазещина. Там ви сядете на спеціальний транспорт - і ось ви вже прибуваєте до Франківська годині о 4й години вечора.
Набір висот: спуск 750 м.
контакти
Михайло 0668203299


Де та коли: