Виставка Ігоря Гусєва «Весна не для всіх»



Виставка «Весна не для всіх» фокусується на одній зі сторін багатогранної творчості художника Ігоря Гусєва, яка охоплює живопис, перформанси, інсталяції, арт-об’єкти, поезію. Для художника інсталяція – це філософське висловлювання, цікаве  не так  формулюванням ідеї, як парадоксальністю. Коли висловлювання редуковане до певного візуального об’єкту – це і є мова сучасних філософів, вважає автор.

Ігор Гусєв: Першу інсталяцію я зробив у 1991 році,  відтоді  не припиняв практикувати в цьому жанрі. А коли в Україні з’явився Фонд Сороса і проголосив, що живопис помер, в країні був розквіт інсталяції - ні на що інше вони грошей не давали. Після 2000-х всі плюнули на постмодерністські догми і повернулися до живопису, комп’ютерна графіка і друк створили новий баланс сил.

Повернення до інсталяції сталося  2015 року під час 2-місячної резиденції DUKLEY EUROPEAN ART COMMUNITY у Чорногорії, на яку Ігоря Гусєва запросив російський галерист Марат Гельман, котрий з 2014 року не живе в Росії. На виставці будуть представлені 10 нових інсталяцій художника, лише одна з них – «Ми- брати, а ви?» - римейк зробленої в чорногорській резиденції 2015 року, тільки натуральне чорногорське  каміння у Києві Ігор заміняє на муляжі.  В інсталяціях Ігор Гусєв тяжіє до ready-made, створюючи додану художню вартість готових об’єктів.  Матеріалом для його останніх інсталяцій слугували пластик, оргскло, вінілові платівки: і матеріали, і образи  працюють на відчуття промислової «зробленості».  Приміщення галереї нагадує вхід у комору дивного магазину 1960-х років, це своєрідна рефлексія на автора на радянську промисловість. В інсталяціях Ігоря Гусєва на першому місці стоїть концепція, а не майстерність.

Концептуалізм митця завжди проявлений і в назвах його виставок, і часто вербальна формула «перпендикулярна» візуальному висловлюванню. Ігор Гусєв вважає, що потоку свідомості слід  надавати знайомих образів з навколишнього середовища, а трансцендентальні, містичні стани повинні пересікатися з буденністю, щоб дати глядачу ключ до розуміння проекту. Отже, ключ - весна.

Ігор Гусєв: Оскільки я - не київський автор, зайти до мене в майстерню і побачити мої  арт-об’єкти неможливо, я захотів показати в Києві саме їх.  В Україні складно робити інсталяції  – їх мало купують і ніде зберігати. Живопис дає більше свободи -  там все залежить від тебе, в інсталяції – від матеріалу і бюджету: можна зробити гігантського розміру і з дорогих матеріалів, а можна зробити бідне мистецтво. В західному арт-середовищі видно, які інсталяції спонсоровані фондами, а які призначені для інтер’єру. На мою думку, чим більше художник вкладає сам, тим правдивішою виходить робота.

 

Прес-екскурсія: 29 червня, 16.00

Офіційне відкриття: 29 червня, 19.00


 

Ігор Гусєв закінчив Одеське художнє училище ім. М.Б.Грекова. Учасник усіх найпомітніших виставкових проектів в Україні. Лідер руху «Арт-рейдери», засновник андерграундної галереї «Норма». Живе в Одесі.

                                        

FACE Foundation заснована Тетяною Міроновою 2014 року.

Місія FACE Foundation -  

-  інтеграція сучасних технологій у мистецтво

-    міжнародні культурні обміни

-    промоція молодих художників і їхніх проектів

-    формування позитивного іміджу українського мистецтва на міжнародній арт-сцені

 


Де та коли: